Skip directly to content

Charente

Dovolená na hausbótu v Charente

V regionu Charente se řeka Charente, o které se často mluví jako o nejkrásnější řece Francie, klikatí krajinou, která je proslulá svým jemným brandy. Města Cognac s věhlasnými palírnami koňaku Hennessy a Martell, nebo Jarnac, kde se vyrábí značka Courvoisier, rozhodně stojí za to, abyste k nim při Vaší dovolené na lodi v kraji Charente odbočili. Významnými památkami regionu Charente jsou také zdi opevnění a katedrála v Angoulème. Nadýchejte se čerstvého mořského vzduchu v Rochefortu. Podnikněte výlety na kole vlídnou a tichou zalesněnou krajinou, nebo se projděte kolem širých lánů slunečnic.
 
V regionu Charente lze najít skutečnou duši Francie. Navštivte Cognac a ochutnejte tam některé ze známých značek koňaku. Informujte se o bohaté tradici námořní plavby v Rochefortu. Projděte se podél hradeb starého města Angoulème a navštivte muzeum výroby papíru. Prohlédněte si kostel z 11. století v Jarnacu. Dopřejte si nákup dobrot v čokoládovně v Trois-Palis.
 
Další informace o regionu Charente, jako jsou doporučené trasy, údaje o naší flotile a možnosti zarezervovat si dovolenou na lodi či hausbótu v regionu Charente online, najdete (v angličtině) na webových stránkách Le Boat!