Skip directly to content

Akvitánie

Dovolená na hausbótu v Akvitánii

Region Akvitánie na jihozápadě Francie Vás při Vaší cestě lodí povede údolím řeky Garonne, podél řeky Baïse nebo po proudu řeky Lot. Malebné roviny s pahorky porostlými révou, přerušené zalesněnými údolími, lákají k pikniku na břehu. Tam si při své dovolené na hausbótu určitě uděláte zastávku. Středověké vesnice dlážděné kočičími hlavami, s hrázděnými domy, také čekají na to, abyste si je při Vaší dovolené na hausbótu v Akvitánii prohlédli. Na živých náměstích si vychutnejte sklenku červeného - rodí se zde světově proslulá vína jako Margaux, St. Emilion, Graves nebo Medoc. Není divu, že region Akvitánie je dobře známý právě labužníkům - lahodné Fois Gras (husí či kachní játra), vynikající Armagnac a fantastická vína budou Vaše patro přímo rozmazlovat! 
 
Region Akvitánie, to pro Vás bude mimořádná gastronomická zkušenost. Objevujte tam ale i četné vesnice s historickým opevněním podél průplavu Canal Lateral à la Garonne. Navštivte během Vaší dovolené na hausbótu v Akvitánii také nádherný klášter v Moissac, historické město Nerac a římský most v Barbaste s deseti románskými oblouky. Pochutnejte si na červeném vínu v Buzet a na dobrém armaňaku v Condom. Vydejte se na toulky úzkými uličkami vesnice Meilhan, která se malebně rozložila na jadnom návrší... 
 
Další informace o regionu Akvitánie, jako jsou doporučené trasy, údaje o naší flotile a možnosti zarezervovat si dovolenou na lodi či hausbótu v regionu Akvitánie online, najdete (v angličtině) na webových stránkách Le Boat!