Skip directly to content

Alsasko

Dovolená na hausbótu v Alsasku

Region Alsasko je nejmenší provincií Francie, ve které se projevuje mnoho nepřehlédnutelných stop německého vlivu. Dovolená na vodě v této oblasti, ke které patří i Lotrinsko, Lucembursko a Sársko, Vám umožní plavbu po řekách tří různých zemí. Francie, Lucemburska a Německa. Během Vaší dovolené na hausbótu v regionu Alsasko určitě navštivte Štrasburk, sídlo Evropského Parlamentu. Hrázděné domy v dobře zachovalých středověkých vesnicích se podél vodních cest v Alsasku střídají s vinicemi. Krajinou regionu Alsasko se vinou nesčetné stezky pro pěší vandrování i pro krátké procházky.
 
Oblast Alsasko-Lotrinsko / Sársko / Lucembursko je směsicí různých kultur. Navštivte mondénní město Štrasburk, poznejte zalesněné kopce a údolí tohoto regionu, zaplavejte si nebo si zarybařte v jezerech kolem Gondrexange. Při Vaší dovolené na lodi v regionu Alsasko sledujte stopy nejslavnějších regionálních výrobců vína a piva a prohlédněte si zdymadlo v Arzviller na Canal de la Marne au Rhône - to je opravdu ohromující stavba. Určitě zde nezapomeňte ochutnat sklenku ryzlinku a kousek věhlasného „Kugelhopf“, koláče s rozinkami a mandlemi.
 
Další informace o regionu Alsasko-Lotrinsko / Sársko / Lucembursko, jako jsou doporučené trasy, údaje o naší flotile a možnosti zarezervovat si dovolenou na lodi či hausbótu v regionu Alsasko-Lotrinsko / Sársko / Lucembursko online, najdete (v angličtině) na webových stránkách Le Boat!