Skip directly to content

Oblasti pro plavbu ve Francii

Le Boat cruising regions in France

Dovolená na člunu v Bretani | Le Boat Dovolená na člunu v Alsasku | Le Boat Dovolená na člunu v Charente | Le Boat Dovolená s člunem v údolí Loiry | Le Boat Burgundy boating & canal holidays | French boat hire Dovolená ve člunu na Canal du Nivernais | Le Boat Dovolená s člunem na řece  | Le Boat Dovolená na člunu v Camargue | Le Boat Dovolená na člunu v Akvitánii | Le Boat Dovolená na člunu v Canal du Midi| Le Boat
Prázdniny na hausbótu ve Francii
Oblasti pro plavbu ve Francii: Vstup do gastronomického a kulturního nebe. Francie je naším nejrozsáhlejším územím pro hausbóty a proto je rozdělena ještě na 10 menších oblastí:
Canal du Midi
Jestliže se rozhodnete pro dovolenou na Canal du Midi, užijete si pomalou jízdu okolo zelených vinic v srdci regionu Languedoc. Podél celé cesty, od obchodního centra, města Toulouse, až k zlatým plážím Středozemního moře, se můžete těšit na ochutnávky vín, jízdu na kole a na návštěvu středověkých vesnic a starých pevností.
 
 
Camargue
Rozlehlé laguny se slanou vodou, zlaté pláže a rákosem poseté břehy s růžovými plameňáky – to je francouzký region Camarque kde slunce svítí téměř pořád. Už i Římané, následováni křižáky, brázdili tyto vodní cesty. V přístavních městech, jako je například Aigues Mortes, pocítíte závan minulých dob, zatímco noční život vás vrátí zpět do moderního času.
 
 
Akvitánie
Známá pro svá úžasná vína a kulinářské pochoutky, to je Akvitánie, ztělesnění gurmánské dovolené na hausbótu ve Francii. Tato destinace zahrnuje Canal Lateral a La Garonne a řeku Baïse, která se vine mezi poli, ovocnými plantážemi a středověkými vesnicemi. Zde, pod teplým akvitánským sluncem, můžete zakotvit a vychutnat sklenku vína s rodinou a přáteli.
 
 
Lot
Stromy, které ční nad čirými vodami řeky Lot, se střídají s vinicemi, skalami a středověkými vesnicemi. Na této řece strávíte nezapomenutelnou dovolenou na hausbótu. Venkovní aktivity, jako je jízda na kole, koupání a rybaření patří stejně na váš program jako dobré jídlo, procházky na trzích nebo prohlídky historických zámků.
 
 
 
Charente
Charente je řeka s úžasně čistou vodou, lemovaná borovicemi, vinicemi a poli. Patří k těm nejkrásnějším vodním cestám pro vaši dovolenou na hausbótu ve Francii. Údolí, známé díky Cognacu, skvostným zámkům a přátelským lidem, vás mile přivítá a pozve na poklidnou jízdu po řece, která je dnes stejně krásná jako před staletími.
 
 
Bretagne
Bretaň je země Keltů, krajina s nespočetnými kanály a impozantními zámky. Na Vaší plavbě Bretaní poznáte jedinečný francouzký způsob života. Ochutnejte mořské plody v jedné z rybích restaurací v blízkosti severoatlantického pobřeží! Muzea, historická místa, krásné restaurace a živé noční kluby v Nantes a Rennes stojí také za návštěvu.
 
 
Burgund
Slavný region Burgundsko: Franche-Comte je oprávněně označován jako centrum dobrého vína  a gurmánské kuchyně. Bohaté vinice, táhnoucí se  podél skalnatých útesů a malebných vesnic, vás zvou k odpočinku. Uprostřed rozsáhlé sítě kanálů protéká řeka Saône, plavba po ní je požitkem pro smysly a balzámem na duši. I tato řeka stojí za vaši návštěvu na dovolené na hausbótu. 
 
 
Nivernais
Canal du Nivernais a řeka Yonne vás dovedou mezi krásná údolí, která jsou slavná díky svým rozsáhlým vinicím. Zde se produkují prvotřídní vína jako například Chablis Grand Cru. Velkolepá města s katedrálami a klidné středověké vesnice, které jsou obklopeny lesy  a pastvinami,  tvoří idylickou kulisu k dovolené na hausbótu ve Francii.
 
 
 
Loire-Tal
Krásné, na region Nivernais sousedící údolí Loiry, Vám nabízí spoustu předností. Skvostné zámky, pestrobarevné zahrady, přepychové zámky, středověké vesnice a větší, římská města udělají z Vaší dovolené na hausbótu ve francouzkém údolí Loiry nezapomenutelný, magický zážitek. Rybařte, podnikněte výlet na kole a vychutnejte sklenku vína Sancerre!
 
 
Alsasko-Lotrinsko
Dovolená na hausbótu v Alsasku nabízí různorodé zážitky – na venkově i ve městě. Dvě krásné vodní cesty vás zavedou do životem pulsujících měst Francie a Německa, podél jezer, venkovských restaurací a působivých zámků. Navíc patří tato oblast k těm nejlepším francouzkým  kulinářským regionům. Prožijte jedinečnou směs různých kultur, kterou nikde jinde nenajdete!