Skip directly to content

Burgund

Dovolená na člunu ve Franche-Comté

Labužníci a znalci vína jsou toho názoru, že v regionu Burgund / Franche-Comté našli pravý ráj! Tato část Francie je známá jako vlast dobrého vína a klasické kuchyně. Dijon jako hlavní město burgundských vévodů Vám ukáže kulturní dědictví v podobě významné architektury, nádherných maleb a uměleckých skvostů z doby, kdy zde sídlil jeden z nejvýznamnějších šlechtických rodů Západní Evropy. Během dovolené na člunu v regionu Burgund / Franche-Comté se budete všude setkávat s vinicemi a vinařstvími - přerušujte v tomto regionu plavbu svého hausbótu, abyste stačili ochutnat vína tak známých jmen jako Pommard, Nuits St George a Changy. 

Region Burgund / Franche-Comté je jednou z nejbohatších oblastí Francie. Navštivte při své dovolené ve člunu prastarou pevnost Besançon. Klouzejte k ní po vodě a sledujte přitom i působivé panoráma pohoří Vogézy. Navštivte vinařství v regionu kolem Macon, kde se pěstuje mimořádně mnoho vína. Využijte k nakoupení zásob místní trhy v Louhans. Udělejte si čas a odbočte k historickému městu Auxonne, v němž byl po tři roky ubytován Napoleon Bonaparte. 
 
Další informace o regionu Burgund / Franche-Comté, jako jsou doporučené trasy, údaje o naší flotile a možnosti zarezervovat si dovolenou na lodi či hausbótu v regionu Burgund Franche-Comté online, najdete (v angličtině) na webových stránkách Le Boat!