Skip directly to content

Německo

Oblasti pro plavbu v Německu

Oblast pro plavbu, která se rozkládá na severovýchodě Německa, v Prusku (spolkové země Meklenbursko a Braniborsko), to je pestrý koberec složený z jezer, lesů a luk. Jezero Müritz je největší v Německu a je součástí národního parku Müritz. Perfektní místo pro dovolenou na hausbótu! Je tam mnoho stezek pro pěší turistiku i cyklostezek, které můžete během Vaší dovolené na lodi objevovat. Milovníci měst by si měli po kanálech zajet do Berlína a navštívit tam velkolepé historické památky a četná musea. Můžete navštívit i Postupim, součást světového kulturního dědictví! 
 
Mějte prosím na paměti: Pro dovolenou na hausbótu v Německu je zčásti nutné mít řidičský průkaz! Pro vodní cesty v Berlíně je potřebné oprávnění k řízení sportovních lodí ve vnitrozemských vodách. Na přání si můžete najmout kapitána, který Vás doveze až do míst, kde už oprávnění nepotřebujete.
 
Další informace o oblasti pro plavbu v Německu, jako jsou doporučené trasy, údaje o plavebních flotilách a možnosti zarezervovat si dovolenou na lodi či hausbótu v Německu online, najdete (v angličtině) na webových stránkách Le Boat!